היתרי קרינה אלקטרומגנטית

מקורות קרינה רבים מקיפים אותנו מכל עבר ובעקבות המודעות לחשיבות הנושא החליט המחוקק על חוק הקרינה הבלתי מייננת (שנת 2006). על פי החוק חל חיוב יש להמציא אישורי היתר הקמה, היתר הפעלה או היתר למתן שירות לפי סעיף 3 בחוק ויש לבצע לפני ואחרי הקמת המתקן בדיקות קרינה אלקטרומגנטיות באמצעות מד קרינה.

הגשת בקשה להיתר קרינה
חברת לייף סייבר מתמחה בבדיקות קרינה באמצעות מכשור מדידה מקצועי ומתקדם. החברה מספקת מגוון שירותים הכולל הגשת בקשה להיתר קרינה אלקטרומגנטית מהממונה על התחום במשרד לאיכות הסביבה או הגשת המסכמים הנדרשים לקבלת פטור הקמה ו/או הפעלה של מקור קרינה. צוות בחברת לייף סייבר מבצע מגוון בדיקות ומדידות הכולל בין היתר בדיקה בחיבור קבוע של המתקן, הכנת מפרט הנדסי, הכנת דוחות וממצאי בדיקה לקבלת פטור או אישור והכנת בדיקות תיאורטיות על מנת לחזות את רמת הקרינה כאשר מקור הקרינה יפעל. בנוסף, לייף סייבר מספקת המלצות למיגון קרינה בהתאם למדידות שנערכו במקום והיא מטפלת, מייצגת ומלווה את לקוחותיה מול המשרד להגנת הסביבה ומפקחת ומייעצת עד לקבלת ההיתר בהתאם לחוק הקרינה.

בדיקה מקצועית
חברת לייף סייבר מבצעת בדיקות קרינה באמצעות מד קרינה מקצועי ומתקדם המאושר על ידי תקנות המשרד להגנת הסביבה. צוות העובדים של החברה כולל מהנדסים מומחים ומוכשרים, בעלי וותק ומוניטין רב בתחום, למעלה מ- 10 שנים. אנו מציעים ניסיון וידע רב וכל המודדים והמהנדסים העובדים בחברה בעלי רישיונות ומחזקים ברשותם את ההיתרים הנדרשים לבצע בדיקות מדידת קרינה על פי החוק. הבדיקה נערכת באמצעות מד קרינה משוכלל העומד בתקן המשרד להגנת הסביבה ומאושר על ידו.

סימולציות וחוות דעת
חברת לייף סייבר מציעה ללקוחותיה שירות ייחודי הכולל הגשת בקשה להיתר מקור קרינה אלקטרומגנטית. בשלב הראשון נבצע בדיקת קרינה במקצועיות ועל פי הנדרש וכמתחייב בחוק ובתקנות. לאחר ניתוח תוצאות הבדיקה נוציא חוות דעת הכוללת ניתוח השוואתי בין תוכניות המבנה של האדריכל לתוכניות החשמל ובאמצעות בדיקות תיאורטיות וסימולציה בתוכנה ייחודית המאושרת על ידי המדרש להגנת הסביבה נוכל להעריך את רמת הקרינה והחשיפה למקור הקרינה מהמתקן החשמלי המתוכנן. בסיום, נכין דו"ח הערכת הסיכונים בהתאם לבדיקות הקרינה האלקטרומגנטית והערכות הסיכונים והחשיפה, בהתאם לחוק הקרינה הבלתי מייננת, לתקנים הבינלאומיים הקפדניים ביותר ובהתאם להמלצות המשרד להגנת הסביבה.

קבלת ההיתר
חברת לייף סייבר מפקחת על עבודות מיגון הקרינה ועורכת בדיקה מקצועית מקיפה בסיום העבודה. לאחר הפקת הדו"ח וכתיבת חוות הדעת המקצועית של מודד הרשום ברשימת מודדי הקרינה ומוסמך על ידי המשרד להגנת הסביבה נגיש את כל המסמכים הנדרשים לקבלת אישור קבע. אנו מצרפים למסמכים בדיקת התפלגות שטף מגנטי הנערכת באופן רציף במשך 48 שעות, חוות דעת מקצועיות, הסברים, מסקנות והמלצות ונדאג לקבל עבור הלקוח את היתר ההקמה ו/או ההפעלה/השירות הנדרש עבורו.

מכשיר מדידת קרינה סלולרית מכוון
מכשיר מדידת קרינה סלולר
מכשיר למדידת קרינה מרשת החשמל
מכשיר למדידת קרינה דיגיטלי  מסלולאר-לבן
מכשיר למדידת קרינה- מד עוצמת שדה מגנטי
מכשיר למדידת קרינה -מד סלולאר תלת צירי
מכשיר למדידת קרינה- מד חשמל תלת צירי
מכשיר למדידת קרינה בתדר גבוה