בדיקות גז ראדון במוסדות חינוך

חשוב לבצע בדיקות גז ראדון במוסדות החינוך בהם מבלים התלמידים והסטודנטים זמן ניכר. חברת "לייף סייבר" מציעה מדידות גז ראדון מקצועיות באמצעות מכשור מתקדם וגלאים חדשים. בסיום הבדיקה מקבל הלקוח דו"ח מפורט הכולל את תוצאות המדידה, המלצות ופתרונות במידת הצורך. בדיקת גז ראדון נערכת על ידי צוות מודדים המוסמך על ידי המשרד להגנת הסביבה, כנדרש בתקנות. חברת "לייף סייבר" מתמחה בבדיקות גז ראדון בכל סוגי המבנים, לרבות בתי ספר, גני ילדים, מוסדות להשכלה גבוהה ועוד.

גז ראדון – השפעות וסכנה בריאותית
לגז ראדון השפעות בריאותיות חמורות ושהייה במבנה בו ריכוז הגז באוויר גבוה מסוכן ועלול לגרום לסרטן ריאות. הוועדה הבינלאומית להגנה מקרינה – ICRP, קבעה כי במוסדות החינוך מותר ריכוז הגז ברמה של 200 בקרל למטר מעוקב. המשרד להגנת הסביבה בישראל אימץ קביעה זו של ה- ICRP ונקבע לכך תקן המופיעה בחוק הקרינה הבלתי מייננת.
חשוב לדעת כי גז ראדון נפלט כתוצאה מהתפרקות אורניום הנמצא באדמה ומחלחל כלפי מעלה בנקיקים ובסדקים בסלעים. בנוסף, גז ראדון נפלט מחומרי בנייה שונים, ביניהם בלוקים ויסודות מבטון. ריכוז הגז עלול להיות גבוה באזורים מסוימים בארץ כמו כרמיאל, ירושלים ובשפלה וחשוב לדעת כי בכל מבנה קיים ריכוז של גז ראדון ולכן הבדיקה חשובה ונדרשת במוסדות החינוך על מנת להגן על השוהים בהם, ובעיקר הילדים. גז ראדון הוא גז אציל ללא ריח, טעם וצבע. הראדון הוא חומר רדיואקטיבי אשר מתפרק במהירות וכתוצאה מהפירוק נוצרים תוצרי לוואי אותם אנו נושמים במנה ובמהלך פירוק החומר נפלטים גלי אלפא אשר מסוכנים לבריאות האדם. חלקיקי האלפא עלולים לשנות את מבנה ה- DNA של הרקמות ועל פי מחקרים שונים נתגלה כי חשיפה ממושכת לגז ראדון ותוצריו משפיעים על התפרצות מחלת סרטן הריאות. לכן, חשוב להזמין בדיקות גז ראדון במוסדות החינוך השונים ולהגן על התלמידים והסטודנטים השוהים בהם, כמו גם על צוות ההוראה והעובדים.

גז ראדון- בדיקה לפי התקן הישראלי
חברת "לייף סייבר" מבצעת בדיקות גז ראדון בהתאם להנחיות המפורטות בתקן הישראלי 4157. כל הבדיקות נערכות על ידי מודדי קרינה מוסמכים מטעם המשרד להגנת הסביבה ובאמצעות מכשור חדש ומתקדם הכולל גלאים לבדיקות ומדידות ריכוז גז ראדון לטווח קצר או ארוך.מכשירי הבדיקה עוברים כיול במעבדות החברה על מנת להבטיח תוצאות מדויקות. בדיקת גז ראדון לטווח קצר נמשכת בין שלושה לשבעה ימים בעד בדיקה ארוכת טווח נמשכת בין שלושה חודשים לתשעה חודשים. בסיום הבדיקה מפיקה חברת "לייף סייבר" דו"ח מפורט עם תוצאות וגרפים בהשוואה לרמת המותרת של גז ראדון במוסדות החינוך ומספקת ייעוץ והמלצות לגבי מגוון פתרונות אפשריים להפחתת הגז במוסד החינוכי. הנכם מוזמנים לפנות לחברת "לייף סייבר" ולקבל מידע נוסף.

לייעוץ מקצועי חינם והתאמת הפתרון המתאים לעסק שלכם,
צרו קשר עוד היום 03-644-4486