בדיקות ביתיות לגז ראדון

ריכוז גבוה של גז ראדון מהווה סיכון בריאותי ועלול לגרום להתפרצות מחלות קשות, לרבות סרטן ריאות. מבנים רבים בארץ אינם מאווררים דיים וישנם אזורים בהם קיים סיכון גבוה להימצאות ריכוז גבוה של גז ראדון במבנים. גז הראדון נותר מהתפרקות אורנים במעבה האדמה והגז האציל מחליל מעלה דרך חריצים ונקבים בקרקע ובסלעים. בנוסף, חומרי בנייה המיוצרים מאדמות, לרבות בטון, פולטים גז ראדון ולכן בחדרים כמו ממ"ד, מרתף ומקלטים אשר לרוב אינם מאווררים קיים חשש להימצאות ריכוז גבוה של הגז. חברת "לייף סייבר" מציעה עבורכם בדיקות ביתיות לגז ראדון באמצעות גלאים חדשניים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. כל הבדיקות נערכות על ידי צוות מודדי קרינה מוסמך ומנוסה. בסיום הבדיקה הלקוח מקבל דוח מפורט הכולל את ממצאי הבדיקות הקצרות או ארוכות הטווח, המלצות ופתרונות אפשריים במידת הצורך.

בדיקה חשובה לפני רכישת נכס
אם בכוונתכם לרכוש דירה חדשה או משומשת חשוב לבצע בדיקת גז ראדון על מנת לוודא כי אינכם חשופים לסכנה. גז ראדון נמצא באוויר וחשיפה ממושכת אליו מהווה סיכון בריאותי. מחקרים לאורך השנים גילו קשר ישיר בין חשיפה ממושכת לריכוז גבוה של גז ראדון למחלת סרטן הריאות. את הבדיקה יש להזמין מחברה מקצועית ומנוסה כמו "לייף סייבר". צוות החברה מוסמך לבדיקות קרינה בלתי מייננת, לרבות מדידת גז ראדון, ויש ברשות החברה את כל הציוד הנדרש למדידות. במהלך הבדיקה בבית מפזרים גלאים מקצועיים וניתן לבחור בין בדיקה לטווח קצר של 3-7 ימים  לבדיקה ארוכת טווח הנערכת למשך 3 חודשים ויותר. בדיקה קצרת טווח מתאימה למי שמעוניין לרכוש נכס חדש ובדיקה זו נדרשת מכל קבלן לפני קבלת אישור טופס אכלוס.

דוח מפורט בעל תוקף משפטי
בדיקת גז ראדון מומלצת לכל אחד המעוניין לוודא כי הוא ובני ביתו אינם חשופים לריכוז גז ראדון גבוה במבנה. חשיפה ממושכת לגז מהווה סיכון בריאותי מאחר שגרעין הראדון אינו יציב וכאשר נושמים את תוצרי התפרקות הגרעין הם מתפרקים בריאות ופולטים חלקיקי אלפא. חלקיקים אלה מסוכנים ופוגעים במנה התאים והרקמות בריאות ואף עלולים לשנות את מבנה ה- DNA וכתוצאה מכך עלול להתפתח סרטן הריאות.

המשרד להגנת הסביבה אימץ את המלצות הוועדה הבינלאומית להגנה מקרינה (ICRP) ונקבע כי בבתי מגורי ובמוסדות חינוך ריכוז גז הראדון המותר עומד על 200 בקרל למטר מעוקב. חברת "לייף סייבר" מקיימת קשר הדוק עם מומחים בינלאומיים לקרינה ומדידת גז ראדון וברשותה כל הציוד והידע הנדרש לבדיקות מדויקות ומקצועיות. בסיום הבדיקה מקבל הלקוח דוח מפורט בעל תוקף משפטי עם המלצות ופתרונות להקטין את ריכוז הגז באוויר המבנה, במידה ונתגלה ריכוז גבוה מעל המותר. "לייף סייבר" מזמינה אתכם לקבל ייעוץ ואנו עומדים לשירותכם בכל שאלה ובקשה.
לייעוץ מקצועי חינם והתאמת הפתרון המתאים לעסק שלכם,
צרו קשר עוד היום 03-644-4486